777 554 392 lucie.majerova@re-max.cz

Prodej bytu aukcí jako klíč k co nejvyšší ceně

Rychle a za co nejvíce – tak to jsou ve zkratce dvě největší přání lidí, kteří se rozhodli prodat svou nemovitost. Pokud po tak příjemném výsledku toužíte i vy, mám pro vás dobrou zprávu. Neexistuje jen jeden, ale hned několik zaručených způsobů, které vás nasměrují do úspěšného cíle.

Kromě perfektního odhadu nebo dokonalé prezentace se o výhodný prodej postará i stále ještě novinka na českém realitním trhu, a to speciální forma prohlídky nazvaná jako den otevřených dveří.

Chci prodat dráž díky aukci

Jak prodej bytu aukcí probíhá?

Nejdříve příjemná návštěva…

Jak to celé probíhá? Stanovíme zhruba 3hodinového rozmezí, během kterého může kdokoli přijít na prohlídku. Obvykle tyto akce pořádám o víkendu, aby zájemce nelimitovaly pracovní povinnosti nebo obecně standardní shon všedních dnů.

Obvykle také zajistím drobné pohoštění pro navození uvolněné a pohodové atmosféry, která přispěje k vyvolání co nejlepšího dojmu. Celou dobu samozřejmě s potenciálními kupci komunikuji, zodpovídám jejich dotazy a vedu je k tomu, aby si váš byt zamilovali.

…poté přichází souboj nabídek

A pak už je to na zájemcích. Dostanou šanci předložit do 5 pracovních dnů od návštěvy svou cenovou nabídku. Vyberete si z nich tu „nej“, která nejvíce vyhoví vaším představám a požadavkům.

Princip aukce vyvolává v uchazečích soutěživost a chuť vyhrát. Proto se může cena vyšplhat až o několik stovek tisíc výše.

Nemějte obavy, o vše se postarám

A nemějte obavy. Veškerou organizaci i pozvání vytipovaných zájemců mám pod palcem já. Zajistím, seženu a naplánuji, co je třeba. A udělám vše pro to, aby se ze dne otevřených dveří stal vrchol vašeho záměru prodat.

K čemu celá snaha vede? Že se zájemci pro byt doslova nadchnou a budou ho chtít získat. Aukce nastartuje soutěživost a touhu „vyhrát“. A to je faktor, který pak tvoří skutečně zajímavé částky v nabídkách.

Chci zjistit, zda je můj byt vhodný pro prodej aukcí

3 hlavní důvody, proč využít prodej aukcí

1. Zvýšíte prodejní cenu až o 10 nebo 15 %.

Prodejní cena bytu se liší oproti původní stanovené někdy i o stovky tisíc korun. I když nelze nic generalizovat, protože každý byt a okolnosti jeho prodeje jsou jiné, zpravidla se finálně dostaneme až na hodnotu vyšší o 10–15 %.

2. Prodáte rychleji.

Byt se na trhu dlouho neohřeje. Ve většině případů stačí "jedno víkendové kolo" prohlídek a byt si najde svého kupce.

3. Nemusíte se o nic starat.

Zajistím co nejlepší propagaci a prezentaci, aby váš byt vzbudil v potenciálních kupcích co největší zájem.

Prodej nemovitosti aukcí
Chci prodat byt aukcí za co nejvyšší možnou cenu

Ukázka posledních článků z blogu

Odhad bytu Praha

Není odhad jako odhad: 3 důvody, proč může mít jeden byt různé ceny

Víte, co mají společného koupě, prodej a dědění nemovitosti? Ve všech těchto situacích potřebujete znát její hodnotu.…

Celý článek

4 tipy pro snadný a rychlý prodej bytu s hypotékou. Jak správně na to?

Hypotéka představuje v dnešní době jeden z nejdostupnějších způsobů, jak financovat pořízení vlastního bydlení. A tak vás…

Celý článek

Dědíte byt? Přečtěte si, jestli ho můžete prodat ještě v průběhu řízení

Prodej nemovitosti v dědickém řízení – to je téma, kolem kterého koluje mezi laickou veřejností spousta polopravd…

Celý článek